24 Mayıs 2014 Cumartesi

S&M Kozmetik "Plasenta Özlü Gece Kremi"

    Merhabalar :) Yaklaşık 1 buçuk aydır kullandığım bu gece kremi bloğumun konuğu... Önce size bu kozmetik firmasıyla ilgili biraz bilgi verip sonra ürünü anlatmaya başlayayım hemencik. Kendileri bana ulaştılar ve denemem için bu ürünü gönderdiler, teşekkür ederim öncelikle... Elime geçtiği günden beri kullanıyorum ki daha doğru bir şekilde etkisini görebileyim ve size yorumlayabileyim diye ve artık nerdeyse bitmek üzere olduğu için de gönül rahatlığıyla bu yazıyı yazıyorum:)


   Bana gönderdikleri e-maildeki firmayla ilgili bilgiyi aynen paylaşıyorum sizlerle de ;


" S&M Kozmetik ,  Ege bölgesinde aktif bir kozmetik firmasıdır. Evinal ve Cosmedic Laboratory markalarının Türkiye, Yunanistan, İngiltere, İrlanda, Mısır ve Cezayir distribitörüdür. Bu ürünler tüm dünyada kabul gören gelişmiş Avrupa Ülkelerinde ciddi pazarı olan kozmetik gruplarındandır. Ürünlerimiz Rus bilim adamları tarafından Moskova da geliştirilen bir yöntemle üretilmektedir. Rusya GOST sertifikasına sahip  ve ülkemizde Sağlık Bakanlığı bildirimleri yapılmış eczanelerde ve internet sitemizde satışı yapılmaktadır. Piyasadaki diğer dermokozmetik ürünlerinden ayırt edici en büyük özelliği; İçeriğinde insan plasenta ekstratı bulundurmasıdır. Bu ekstrat laboratuvar ortamında gerçek plasentada bulunan aminoasit ve proteinlerin biyosentezleri sonucu elde edilmektedir. Gerçek plasentadaki proteinlerin birebir kopyasıdır.Ürünlerimizde In-vitro şartlarında büyümüş plasenta kullanılmaktadır, bu nedenle de *Canlı Hücre kozmetiği* olarak tarif edilmektedir. Biyosentetik proteinler insan üzerinde yan etki yaratmadığı gibi insan hücrelerine zarar da vermemektedir, aksine hücreleri yenileme, besleme ve eski hücrelerde yaşlanmayı geciktirici etki göstermektedir. Ürünlerin klinik çalışmaları Moskova Üniversitesi Laboratuvarlarında yapılmıştır.  Saç bakım, cilt bakım, vücut bakım ve akne gruplarından oluşan geniş bir ürün yelpazesibulunmaktadır ve Plasenta ekstratı açısından Türkiye de muadili yoktur.Her iki markamız da ( EVİNAL ve COSMEDİC LABORATORY )artık dermatologlarımız tarafından önerilen dermokozmetik ürünler arasındadır.Artık ürünlerimiz sadece eczanelerde değil özel hastanelerin kozmetoloji bölümlerinde de kullanılmaktadır."

                 

   Daha önce bilmediğim bir marka ve denemediğim bir ürün grubuydu, dolayısıyla oldukça ilgimi çekti ve normalde bilmediğim ürünlere ve markalara karşı her ne kadar çekingen yaklaşsam da denemeye karar verdim. Hafif bir kokusu ve dokusu var. Nohut büyüklüğünde bir miktar tüm yüz ve boyun için yeterli oluyor. Ben boyun bölgeme de uyguladım çünkü biliyorsunuz ki bu bölge genelde ihmal edilir ancak  çizgiler ve yaşlılık belirtilerinin göze çarptığı yegane yerlerdendir sevgili boynumuz:) Kullanırken gündelik rutinimi bozmadım, sadece gece kremimi bu kremle değiştirdim. Dolayısıyla da cildimi temizleyip tonik uygulayıp en son işlem olarak gece kremi olarak kullandım. Hafifi ekşimsi bir kokusu var ancak rahatsız edici sayılmaz. Cilt tarafından 10-15 dakika içerisinde emiliyor ve gece boyunca etkisi devam ediyor ki sabah uyandığımda aydınlık bir ciltle karşılaşıyorum aynada.

                                      

   Vaad ettikleri; cildin genç görünmesini sağlayan beş temel süreci desteklediği... Bu süreçler "hücre yenilenmesi, nemlendirme, beslenme, oksijen beslenmesi ve koruma"... Plasenta özünün cildi yaşlanmaya karşı koruduğu, aminoasitler ve hyalüronik asidin cildi beslediği ve nemlendirdiği yazıyor kutusunun üzerinde... Tabi bu kadar iddialı vaadlerin sonucunu görmek için sadece 1 tüp gece kremini kullanmanın yeterli olmadığını zannediyorum, muhtemelen set halinde gündüz-gece kremleri ve göz altı kremleriyle desteklendiğinde daha etkili olacaktır, ki cilt rutinimde de ben aynı markanın birbirini tamamlayan ürünlerini kullanmayı tercih ediyorum ancak bu ürün bana deneme amaçlı olarak tek başına gönderildi. Yine de yalnız başına da cildime aydınlık ve canlı bir görünüm ve yeterli nemi verdiğini söylemeliyim. Hassas cildimde herhangi bir irritasyona yol açmadığını da belirteyim. Bence denemeye değer ;)

                           

   Bana gelen ürün 50 ml, 30 ay raf ömrü ve açıldıktan sonra 12 ay kullanım süresi var. Firmanın sitesinde pek çok farklı ürün var, fiyatlarını görmek, ürünleri incelemek ve denemek isterseniz buyrunuz :)


* Ürün firma tarafından ücretsiz olarak deneme amaçlı gönderilmiştir. Yorumlar ise tamamen kendi tarafsız düşüncelerim ve gözlemlerimdir.

   

  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder