25 Mayıs 2015 Pazartesi

Manikit & Pedikit Susuz Manikür ve Pedikür Seti

   Merhabalar :) Sizlerle paylaşacağım ürün benim vazgeçilmezlerim arasında yer almaya aday bir ürün; susuz manikür ve pedikür seti...

   Şöyle ki ben ömrü hayatında bir kezcik olsun manikür&pedikür yaptırmış değilim. Nedenlerim var elbet... Hijyen bir taraftan, manikürden sonraki o tırnak etlerinin görüntüsü bir yandan, mümkün olduğunca kendi güzellik uzmanım olma isteğim diğer yandan :)   Bu ürün ise tam benlik; hem kendi kendime pratik bir şekilde manikür&pedikürümü yapabiliyorum, hem hijyenik hem de istediğim zaman, kendi evimin konforunda manikür&pedikür yapabilme imkanı sunuyor bu set...

   Manikür setinin içerisinden çıkanlar; 2 adet tek kullanımlık solüsyonlu eldiven, 2 adet oje çıkarıcı mendil, 1 adet ahşap itici, 1 tırnak törpüsü ve 1 adet havlu var. Pedikür setinde ise ilaveten 1 çift kullan at terlik ve 1 adet parmak ayrıştırıcı seperatör var, tabi solüsyonlu eldiven yerine ise solüsyonlu çorap var.

                       

   Kullanımı oldukça kolay; ojelerimizi varsa çıkartıyoruz, tırnaklarımızı törpülüyoruz, giyiyoruz eldiven veya çorabımızı... 7 dakika masaj yapıyoruz bu şekilde (talimatlara göre 7 dakika, ama üzerinde "15 dakikadan uzun kalmamalı uygulama eldiveni/ çorabı içerisinde" yazdığı için ben yaklaşık 10-11 dakika beklettim ne yalan söyliyeyim :)) ... Sonrasında eldivenin/çorabın uçlarını delin ve ahşap tırnak iticisiyle itin diyor, eldiveni/çorabı ters bir şekilde çıkartıp kalan solüsyonu yediriyoruz ellerimize/ayaklarımıza... Geriye oje rengi seçmek kalıyor:) Bu arada solüsyon oje sürümüne engel değil, dolayısıyla bu işlemden hemen sonra ojemizi sürebiliyoruz.

                

   Düşünsenize seyahatlerde de çok pratik... Atın bavula 2-3 tane gidin tatilinize, nerden manikürcü bulacağım derdine son:)

   İçerisinde kimyasal içerik yok; E vitamini var (cilt yaşlanmasına karşı), keratin var (tırnakları güçlendirip besliyor). Tam içeriği şöyle ki; Copaifera Officinails Balsam Copaiba, Aqua, Palmityl alcohol, Carbamide, White petrolatum, Giycerol, Paraffin liquide, Glyseril mono stearat, Tocopherol, Keratin, Parfüm.

   Ürün bir Fransız markasıymış (bu Fransızlar tırnak ve el/ayak konusuna baya önem veriyorlar galiba:)) ancak dünyada 40 ülkede faaliyet gösteren bir markaymış. Daha ayrıntılı bilgi için buyrunuz .

* Ürün firma tarafından denemem için gönderilmiştir. Yorumlarım tamamen kişisel deneyim ve tarafsız düşüncelerimden oluşmaktadır.

6 yorum:

 1. magazin ve kadın neden hep iç içedir :)

  YanıtlaSil
 2. seni yeni buldum takibe aldum canım:) gerçekten de sayahtlerde pratik olabilecek bir ürüne benziyor :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba ben evdencalisananneler' den Banu,

  Uzun süredir blogunuzu takip ediyorum. Gerçekten insanlara kaliteli bir içerik sunuyorsunuz. Bu yazılarınızdan da maksimum oranda faydalandığımı belirtmek isterim.

  Sizin gibi geniş kitleye hitap edip kaliteli içerik ortaya çıkaracak bir çalışma içerisine girerek yeni bir blog açtım. Şöyle bir göz atmanız ve beğendiğinizi paylaşmanız beni çok memnun edecektir.

  Saygılarımla,

  (evdencalisananneler sitesin den göz atabilirsiniz)

  YanıtlaSil